Dietetyka

KOPALNIA WIEDZY NA TEMAT DIETETYKI

Ponad 1000 artykułów najlepszych polskich dietetyków na dietetycy.org.pl

Dietetyka to dziedzina, która nierozerwalnie wiąże się z nauką o żywieniu człowieka. Zadaniem dietetyka jest doradzanie i planowanie żywienia osób zdrowych i chorych - w szczególności może dotyczyć zaleceń żywieniowych w konkretnych jednostkach chorobowych oraz w przypadku otyłości.

W tym celu istotna jest znajomość zasad zdrowego odżywiania, a także norm żywieniowych - w szczególności zaś aktualnych wyników badań z zakresu dietetyki.

# DIETETYKA OPARTA NA DOWODACH

Najnowsze wyniki badań z zakresu dietetyki, nauk o żywieniu, kwestii związanych z rynkiem spożywczym i dietetycznych oraz istotne wydarzenia.

soja

Soja w profilaktyce raka prostaty

Przez

Najnowsza meta-analiza dokonana przez naukowców z  Uniwersytetu Illinois, wykazuje że spożywanie soi może spowodować zmniejszenie zachorowalności na raka prostaty. Rak prostaty jest  drugim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. W 2012…

# CHOROBY

Zalecenia dietetyczne w przypadku konkretnych jednostek chorobowych. Leczenie żywieniem i rola dietetyki w prewencji konkretnych chorób.

# CIĄŻA #DZIECI #STAROŚĆ

Zalecenia dietetyczne z biegiem ludzkiego życia się zmieniają. Te dotyczące kobiet w okresie ciąży, aż do zakończenia karmienia piersią, w przypadku dzieci, niemowląt, osób starszych mają niebagatelne znaczenie dla dobrej kondyncji w każdym wieku.

# SPORT

Odżywianie w sporcie. Jak wspierać przez żywienie osiągi sportowe. Rola, funkcje i skuteczność poszczególnych suplementów dietetycznych.

# NORMY #SKŁADNIKI

Witaminy, minerały - znaczenie poszczególnych składników w diecie. Źródła poszczególnych składników w żywności oraz wpływ na zdrowie niedostatecznego lub nadmiernego ich spożycia.

chińska restauracja

E621 – Glutaminian sodu

Przez

E621 to wzmacniacz smaku i jeden z ulubionych e-dodatków spożywczych badaczy. W samej bazie naukowej PubMed istnieje na moment pisania tego artykułu 8325 rekordów z badaniami naukowymi na temat i…

Loading...