Dietetyka

KOPALNIA WIEDZY NA TEMAT DIETETYKI

Ponad 1000 artykułów najlepszych polskich dietetyków na dietetycy.org.pl

Dietetyka to dziedzina, która nierozerwalnie wiąże się z nauką o żywieniu człowieka. Zadaniem dietetyka jest doradzanie i planowanie żywienia osób zdrowych i chorych - w szczególności może dotyczyć zaleceń żywieniowych w konkretnych jednostkach chorobowych oraz w przypadku otyłości.

W tym celu istotna jest znajomość zasad zdrowego odżywiania, a także norm żywieniowych - w szczególności zaś aktualnych wyników badań z zakresu dietetyki.

# DIETETYKA OPARTA NA DOWODACH

Najnowsze wyniki badań z zakresu dietetyki, nauk o żywieniu, kwestii związanych z rynkiem spożywczym i dietetycznych oraz istotne wydarzenia.

kawa

Kawa a przewlekła choroba nerek

Przez 0

Zdrowotne korzyści ze spożywania kawy dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek Przewlekła choroba nerek (ang. chronic kidney disease, CKD)  jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych. Nowe badanie…

# CHOROBY

Zalecenia dietetyczne w przypadku konkretnych jednostek chorobowych. Leczenie żywieniem i rola dietetyki w prewencji konkretnych chorób.

# CIĄŻA #DZIECI #STAROŚĆ

Zalecenia dietetyczne z biegiem ludzkiego życia się zmieniają. Te dotyczące kobiet w okresie ciąży, aż do zakończenia karmienia piersią, w przypadku dzieci, niemowląt, osób starszych mają niebagatelne znaczenie dla dobrej kondyncji w każdym wieku.

# SPORT

Odżywianie w sporcie. Jak wspierać przez żywienie osiągi sportowe. Rola, funkcje i skuteczność poszczególnych suplementów dietetycznych.

Beta-alanina

Przez 0

BETA-ALANINA – ZŁOTY ŚRODEK DLA SPRINTERÓW? Beta-alanina – jak działa? Beta-alanina cieszy się coraz większą popularnością wśród sportowców. Przede wszystkim zwiększa ilość karnozyny w mięśniach. Karnozyna jest to białko złożone…

# NORMY #SKŁADNIKI

Witaminy, minerały - znaczenie poszczególnych składników w diecie. Źródła poszczególnych składników w żywności oraz wpływ na zdrowie niedostatecznego lub nadmiernego ich spożycia.

Substancje intensywnie słodzące

Przez 2

Otyłość, próchnica czy cukrzyca w dzisiejszych czasach noszą miano chorób cywilizacyjnych. Ludzie próbują niwelować przyczyny tych chorób. Jedną z nich może być zbyt duże spożycie cukru. Polacy w 2015 r.…

Loading...