Dietetyka

KOPALNIA WIEDZY NA TEMAT DIETETYKI

Ponad 1000 artykułów najlepszych polskich dietetyków na dietetycy.org.pl

Dietetyka to dziedzina, która nierozerwalnie wiąże się z nauką o żywieniu człowieka. Zadaniem dietetyka jest doradzanie i planowanie żywienia osób zdrowych i chorych - w szczególności może dotyczyć zaleceń żywieniowych w konkretnych jednostkach chorobowych oraz w przypadku otyłości.

W tym celu istotna jest znajomość zasad zdrowego odżywiania, a także norm żywieniowych - w szczególności zaś aktualnych wyników badań z zakresu dietetyki.

# DIETETYKA OPARTA NA DOWODACH

Najnowsze wyniki badań z zakresu dietetyki, nauk o żywieniu, kwestii związanych z rynkiem spożywczym i dietetycznych oraz istotne wydarzenia.

obsesja bycia fit w ciąży

Obsesja bycia „fit” podczas ciąży

Przez

Zagrożenia na przykładzie Japonii Wan Chiang Tan / 123RF Obsesja wśród mieszkanek Japonii na temat posiadania smukłej sylwetki nawet podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, ale także i stworzyć odległe…

# CHOROBY

Zalecenia dietetyczne w przypadku konkretnych jednostek chorobowych. Leczenie żywieniem i rola dietetyki w prewencji konkretnych chorób.

# CIĄŻA #DZIECI #STAROŚĆ

Zalecenia dietetyczne z biegiem ludzkiego życia się zmieniają. Te dotyczące kobiet w okresie ciąży, aż do zakończenia karmienia piersią, w przypadku dzieci, niemowląt, osób starszych mają niebagatelne znaczenie dla dobrej kondyncji w każdym wieku.

# SPORT

Odżywianie w sporcie. Jak wspierać przez żywienie osiągi sportowe. Rola, funkcje i skuteczność poszczególnych suplementów dietetycznych.

kontroluj poziom żelaza

Uprawiasz sport? Kontroluj poziom żelaza!

Przez

Osoby amatorsko uprawiające sport w sposób szczególny narażone są na niedobory żelaza. Z tego powodu często bez konsultacji z lekarzem dodatkowo suplementują ten pierwiastek. Nie zdają sobie jednak sprawy, że…

# NORMY #SKŁADNIKI

Witaminy, minerały - znaczenie poszczególnych składników w diecie. Źródła poszczególnych składników w żywności oraz wpływ na zdrowie niedostatecznego lub nadmiernego ich spożycia.

akrylamid e951

Aspartam E951

Przez

Aspartam E951 – słodki sposób na rozwój dysfunkcji organizmu? W ostatnich latach diametralnie wzrasta liczba przypadków zachorowań na schorzenia z grupy chorób cywilizacyjnych. Na liście tej góruje cukrzyca, na którą,…