Tylko owsianki – Fern Green [RECENZJA]

Avatar photo
tylko owsianki
Tytuł: Tylko owsianki
Autor: Fern Green
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Buchmann
Ilość stron: 160
tylko owsianki

Fern Green: „Tylko owsianki – pyszne owsianki zapewnią ci energię i wszystkie niezbędne składniki odżywcze” to jedna z pięciu pięknie wydanych książeczek z przepisami, które ukazały się nakładem wydawnictwa Buchmann w 2018 roku.

Ta pozycja ucieszy nie tylko osoby ceniące pożywne, szybkie i pełnowartościowe śniadania ale także wielu dietetyków szukających ciekawych inspiracji przepisowych dla swoich podopiecznych. To waśnie owsianki są jednymi z częściej polecanych dań śniadaniowych w różnych planach dietetycznych i słusznie.

Owsianka zarówno w formie tradycyjnej na wodzie lub na mleku jak i ta z dodatkami świeżych bądź suszonych owoców, orzechów, nasion czy jogurtów ma wiele działań prozdrowotnych (w tym np. obniżające wartości ciśnienia tętniczego czy poziom LDL cholesterolu we krwi).

Poranna porcja owsianki zapewni długotrwałe uczucie sytości, dostarczy węglowodanów złożonych, białka, błonnika oraz składników odżywczych takich jak  wapń, magnez, cynk, witamina E oraz kwas foliowy.

Fern Green podzieliła przepisy na trzy typy – owsianki na ciepło, na zimno oraz te w wersji kremowej.

Autorka „Tylko owsianki – pyszne owsianki zapewnią ci energię i wszystkie niezbędne składniki odżywcze” dla większej różnorodności proponuje w swoich przepisach owsianki z wykorzystaniem również innych zbóż. Bardzo ciekawe są propozycje między innymi z amarantusem, komosą ryżową, kaszą gryczaną, brązowym ryżem, żytem czy prosem. Każde z tych zbóż ma odmienny zestaw składników odżywczych, a także bogaty smak, który warty jest dodatkowego podkreślenia przez umiejętny dobór dodatków.

Zobacz również
cynamonowiec

Pyszne owsianki

tylko owsianki

Propozycje, które zwróciły moją uwagę to kasza gryczana z borówkami i bananami, cztery zboża z masłem migdałowym, amarantus z gruszką i szafranem. Wszystkie propozycje przepisowe są pięknie zilustrowane, łatwe do wykonania nawet w porannym pośpiechu a dostępność składników nie nastręcza trudności.

Książkę poleciłabym osobom szukającym odskoczni od tradycyjnych nudnych śniadań, chcącym zdrowo i w przemyślany żywieniowo sposób rozpocząć swój dzień. „Tylko owsianki – pyszne owsianki zapewnią ci energię i wszystkie niezbędne składniki odżywcze”  powinny również wzbogacić biblioteczkę dietetyka, bo pomysłowe śniadania mogą spodobać się prowadzonym pacjentom jak i samym dietetykom chcącym spróbować nowych ciekawych przepisów także dla siebie.

tylko owsianki