5 najgorszych diet celebrytów 2019 wg British Dietetic Association (BDA)

Avatar photo
najgorsze diety bda 2019

W grudniu każdego roku BDA, czyli wiodące brytyjskie stowarzyszenie dietetyczne przedstawia diety oraz trendy żywieniowe, które należy z całą surowością potępić jako szkodliwe.

Niestety, mowa tu o tych stylach żywienia, które są promowane przez gwiazdy i o których rozpisują się kolorowe czasopisma. Nie jest więc łatwo z nimi walczyć. Oto:

5 (nie) wspaniałych

Dieta grup krwi

Ręka w górę wszyscy dietetycy, do których zgłosili się klienci, którzy prosili o ułożenie diety na podstawie grupy krwi. Jeśli szukacie winnych – jej zalety opiewają takie gwiazdy jak Cheryl Cole czy Cliff Richard.

Jej założenia są takie, że człowiek w zależności od swojej grupy krwi ma się odżywiać w inny sposób. Masz grupę A – nie jesz nabiału. Masz grupę zero – nie jesz pszenicy, nie pijesz kawy.

Picie własnego moczu

Jeśli jeszcze nie odrzuca Was sam pomysł tego podejścia do oczyszczania organizmu – przypomnijmy, że nerki sprawiają, że do moczu trafiają toksyny i niepotrzebne organizmowi składniki. Picie tego ponownie – jest bezcelowe, jeśli nie niebezpieczne.

Herbatki i kawy odchudzające

Pijesz i chudniesz! Czy może być inaczej skoro takie diety stosują Kim i Khloe Kardashian czy Cardi B? Prawda jest taka, że jedyne co odchudzamy to nasz portfel. Chyba, że działanie „herbatki” jest przeczyszczające – wtedy pomoże osiągnąć efekt – ale raczej nie tak przyjemnie jak promują to uśmiechnięte modelki z opakowań specyfików.

Na ten moment nie istnieje magiczna herbatka, która zrobi to, co może zrobić zrównoważona dieta i aktywność fizyczna. Tu nie ma drogi na skróty.

Odchudzające saszetki

To tak naprawdę jeden z wielu sposobów na odchudzanie przez cudowne zestawy suplementów. Ich cecha wspólna – wysoka cena, działanie „detoksykujące”, pokazujące gubienie wielu kilogramów w 2 tygodnie, obniżanie apetytu.

Zobacz również
polska dieta śródziemnomorska

Media podawały, że po takie środki sięgał książę Harry i księżniczka Eugenia przed swoimi ślubami. Pytanie czy to czegokolwiek dowodzi?

Woda alkaliczna

Wodę alkaliczną charakteryzuje wyższy poziom pH oraz obecność pewnych składników mineralnych. Zachwalana jest jako detoksykująca, obniżająca kwasowość krwi (sic!). Podobno sięgały po nią takie sławy jak Trump, Obama, Gates, Beyonce czy Madonna.

Prawda jest taka, że gdy weźmiemy pod uwagę czynnik kosztowy i realne różnice między wodami – taniej (i często zdrowiej) będzie sięgnąć po dobrej jakości wodę mineralną. Wpływ na kwasowość krwi, detoksykację organizmu jest przesadzony / zerowy. Szczególnie, że wiele „cudownych wód alkalicznych” ma tak naprawdę standardowe pH. W końcu kto to sprawdzi?

Pełne zestawienie na: bda.uk.com