Dieta hCG | Gonadotropina Kosmówkowa

1/5 (1)

Dieta hCGDieta hCG święci triumfy na Zachodzie. Chociaż w Polsce jeszcze bardzo mało znana, to niebawem pewnie i do nas trafi szerokim strumieniem potok informacji na temat rzekomej rewolucji w dietetyce jaką niesie dieta hCG. Czy jest się czym ekscytować? Czy dieta hCG jest niebezpieczna? Na czym ona w ogóle polega? Na ten pytania znajdziecie poniżej odpowiedzi.

Czym jest Dieta hCG – w pigułce

Szum wokół diety hCG w ostatnim czasie zaczął się od bestsellerowej książki Kevin Trudeau – The Weight Loss Cure “They” Don’t Want You to Know About (sposób na odchudzanie o którym “Oni” nie chcą żebyś wiedział), który popularyzuje dietę z lat 50. Dieta hCG to plan przygotowany przez endokrynologa Simeonsa i trwa kilka miesięcy i składa się z trzech faz. Zakłada przejście do żywności ekologicznej, bardzo restrykcyjną dietę oraz przyjmowanie przez pewien czas hormonu hCG (gonadotropina kosmówkowa). Jest to hormon produkowany w czasie ciąży przez zarodek i łożysko. Oprócz tego dieta zakłada również aktywność ruchową, ćwiczenia oddechowe.

HCG a utrata wagi

Tak naprawdę nie jest udokumentowane, że hormon gonadotropiny kosmówkowej faktycznie ułatwia odchudzanie. Problematyczne dla prowadzenia diety jest to, że jego dostępność jest ograniczona. Autor diety sugeruje, żeby korzystać z hCG tylko pod opieką lekarza, co jest na pewno minimum ostrożności. HCG powoduje u mężczyzn wzrost testosteronu i masy mięśniowej, stąd bywa on składnikiem odżywek dla sportowców. Ma jednak poważne efekty uboczne – może powodować u mężczyzn wzrost ciśnienia, rośnięcie piersi – pomijając takie jak ból głowy, czy zmienność nastroju. Choć istnieją preparaty ziołowe będące zamiennikami hCG w prowadzeniu tej diety, zaś wskazuje się, że ilość pobieranego hCG jest znikoma – o wiele za mała dla wystąpienia efektów ubocznych – pozostaje faktem, że jej wpływ na zdrowie nie jest neutralny.

O tym ostrzegają liczni dietetycy – hCG może być szkodliwe, a nie wiadomo czy w ogóle pomaga w odchudzaniu, bo badania Simeonsa nie były odpowiednio przeprowadzone. Stąd też w internecie można przeczytać reklamy homeopatycznych hCG. Owszem – te mogą być mniej szkodliwe, ale ich efektywność stoi pod jeszcze większym znakiem zapytania, a cena dalej jest wysoka.

Plan diety

Dieta przewiduje trzy fazy:

1. Ładowanie (Loading) – trwa 2 dni

2. Utrzymanie (Maintenance) – trwa 3-6 tygodni

3. Stabilizacja (Stabilization) – trwa 3 tygodnie

Dozy hCG oraz kalorie

Dozy przyjmowanego hCG są zależne od fazy w której się znajdujemy. W pierwszej i drugiej przyjmowane są trzykrotnie w ciągu dnia 10-15 kroli hCG. W fazie pierwszej spożycie kalorii to do 2000 kalorii, w fazie drugiej jedyne 500 kalorii, w fazie ostatniej zwiększenie stopniowo do 800 u kobiet i 1000 u mężczyzn.

W fazie pierwszej dozwolone jest jedzenie wysokokaloryczne. Jest ono nawet zalecane ze względu, że tu gromadzić będzie się zapas na długie dni z drakońską dietą 500 kalorii dziennie.

Zadaniem hCG ma być uwolnienie energii utrzymywanej w ciele jako zapasy tłuszczu. Takie działanie ma wspomóc ostrą dietę.

Dieta hCG – słowem podsumowania

Dieta hCG ma wśród dietetyków i lekarzy przytłaczającą większość przeciwników. Jeżeli jest skuteczna to jej działanie polega przede wszystkim na przyjmowaniu o wiele mniejszej liczby kalorii. Jej wadą jest potrzeba przyjmowania hCG, o niskiej dostępności i potencjalnie szkodliwym działaniu. Inną kwestią jest potrzeba jedzenia ekologicznej żywności, co sprawia, że dieta hCG jest dietą bardzo drogą.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Kontakt: redakcja@dietetycy.org.pl

 • Ciao,
  Ero un uomo molto grasso. E ho dovuto perdere peso. Ma mia moglie ha trovato su Internet un modo per perdere peso. Utilizzando questo metodo, sono stato in grado di perdere 18 chili e non mi fermerò qui. Mi raccomando di leggere i dettagli qui
  http://saludiebel9634.blogspot.com/

 • Oczywiście dla wszystkich chcących eksperymentować z tym stylem żywienia zalecamy skonsultowanie się na pierwszym miejscu z lekarzem.

 • Oczywiście dla wszystkich chcących eksperymentować z tym stylem żywienia zalecamy skonsultowanie się na pierwszym miejscu z lekarzem.

 • Hcg to dieta która bardzo mi pomogła, szybko staracilam ponad 10 kg ponad rok temu, i co najlepsze mimo normalnej diety waga nie wzrosla ani kg. !!!

 • Il mio ragazzo e ho perso un sacco di peso in seguito ad un ottimo programma! Penso che non sarà in linea per un lungo periodo di tempo, in modo da guardare il video ora!

  ==>>> ComePerderePesoVeloce.com/home

 • Witam.

  Ja rozpocząłem dietę HCG 28 stycznia.
  Używam kropli homeopatycznych.
  Start (28.01.2015 rano): 117,9 kg
  Obecnie (dzisiaj rano): 107,7 kg

  Do tej pory tylko raz mi się zdarzyło, że waga przystopowała (w ten dzień pojawiła się chęć na słodkie).
  poza tym jednym razem to cały czas jestem najedzony i w sumie to czasami nawet do tych 500 kalorii co je trzeba zjeść to muszę się trochę zmuszać.

  Założyłem sobie bloga, na którym odnotowuję co i jak z moją wagą. Zapraszam do zaglądnięcia:
  dietahcgraport.blogspot.com/
  Trzymam kciuki za wszystkich na diecie!

 • Ja stosuję aktualnie dietę HCG.
  Żadne hormony, krople są homeopatyczne.
  Nie mam wahań nastroju, nie jestem głodny, nie rosną mi sutki, nie ciągnie mnie do słodkiego itp.

  Wręcz przeciwnie, na diecie czuję się lepiej niż przed jej rozpoczęciem.

  Blog ze stosowania diety i wyniki:
  http://dietahcgraport.blogspot.com

  Jak zwykle, Ci co nie wiedzą, nie próbowali niech się nie wypowiadają, no ale wtedy fora były by puste….

 • Chciałbym się z wami podzielić moimi doświadczeniami i wiedzą o diecie hcg. Mnie udało się schudnąć w przeciągu 40 dni, 13 kg. Minęło 5 miesięcy i waga się utrzymała. Muszę jednak zaznaczyć że w moim jadłospisie nastąpiło sporo zmian, brak w nim ziemniaków, chleba i makaronów a zamiast cukru używam Stevii, naturalnego słodzika, zero kalorii.
  Dieta hcg jest naprawde świetna, pomogła również znajomym, gdy widzieli że nie przytyłem również i oni się zdecydowali i osiągneli świetne rezultaty. Krople są już dostępne w Polsce, więc każdy może samemu wypróbować. Polecam, bo sam stosowałem, wibracyjne hcg (nie homeopatyczne) i naprawdę działają. Większość informacji na polskich stronach internetowych o hcg diecie jest pobieżna, niekompletna i bagatelizowana jako kolejna nowinka z ameryki. Tak naprawdę to protokół hcg jest stosowany od lat 60, stwożony i doskonalony ponad 20 lat w prywatnej klinice w Rzymie przez brytyjskiego endokrynologa dr Simeonsa, odznaczonego Orderem Zasługi Czerwonego Krzyża, który pomógł schudnąć ponad 200,000 pacjentom, w tym gwiazdom hollywood, rodzinom królewskim czy elicie społecznej. Jego odkrycie nastąpiło podczas wieloletniej pracy w Indiach, obserwując ciężarne kobiety które pomimo poważnego niedożywienia rodziły doskonale zdrowe dzieci. Przyczyną tego fenomenu jest właśnie hcg, które powoduje w ciele matki uwolnienie rezerw tłuszczów które służą jako żródło energii dla rozwoju nienarodzonego dziecka. Następnie po wielu udanych próbach stwierdził on że można z powodzeniem i bezpiecznie zastosować hcg w obniżaniu nadwagi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn dzieki czemu chudną oni przeciętnie 0,5kg dziennie. Spisał wszystkie swoje doświadczenia i opis protokołu w manuskrypcie “Pounds and inches a new approach to obesity” tłum. Funty i cale, nowe podejście do otyłości, który w 2007 roku został spopularyzowany przez Kewina Trudeau w książce o dość wymownym tytule “Weight Lose Cure “They”Don’t Want You to Know About” w wolnym tłumaczeniu Lek na otyłość o którym “oni” nie chcą żebyś wiedział.
  Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zagłębienia się w tym temacie gdyż według tysięcy specjalistów i milionów ludzi któży skutecznie schudli, bez ćwiczeń i bez efektu jo-jo jest to najskuteczniejsza metoda na odchudzanie jaka do tej pory istnieje.

 • Febe

  A, i jeszcze jedno. Ilość hcg, które kobieta w ciąży wytwarza to o wiele więcej. Ilości przyjmowane w czasie diety są znikome i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Co ciekawe, działa nawet homeopatyczna wersja kropli hcg, co sama przetestowałam z dobrym skutkiem. W USA mnóstwo osób na tym schudło.

 • Febe

  Od tego trzeba zacząć, że to nie żadna gonadostropina tylko gonadotropina. Poza tym wypowiadać się może ten, kto zastosował.

 • Dlaczego mija się z prawdą? W żadnym miejscu nie było mowy o hormonach płciowych. HCG produkowane jest przez zarodek, nie zaś bezpośrednio przez kobietę.

  Co zaś do nie uznania diety 500 kalorii za drakońską… to taka dzienna dawka energii nie pokrywa zapotrzebowania wynikającego z podstawowej przemiany materii. Przy typowych dietach redukcyjnych ubytek energetyczny powinien wynosić około 500 kalorii.

  Diety zawierające 500 kalorii prowadzą do stanu ketozy, na którą każda osoba będzie reagowała indywidualnie. Jest to stan, który u części osób będzie powodować zupełnie odwrotne wyniki – odkładanie się tłuszczu i silny efekt jo-jo po przerwaniu diety. Ale to sprawa indywidualna i to co u Ciebie zadziałało, nie musi działać u każdego.

  Pisanie, że dieta ta jest w pełni fizjologiczna i naturalna to mijanie się z prawdą…

  Co do efektów ubocznych polecam: Pregnyl – Encyklopedia Leków

 • Melle

  Artykuł delikatnie mówią, stanowczo mija się z prawdą.. HCG to białko produkowane przez kobiety w ciąży – nie jest to hormon płciowy. Nie ma więc ani żadnych skutków ubocznych, (nic nie rośnie facetom oprócz chęci do zycia).
  Dieta 500 kalori nie jest drakońska – na kroplach z HCG (pregnyl – nazwa apteczna) już po kilku dniach stosowania ledwo można zeżryć te 500 kalorii tyle to jest jedzenia. Gonatopina kosmówkowa uwalnie dziennie ok. 2000 – 3000 kalorii ze złogów tluszczowych. Głodu nie odczuwa się wcale, za to przy takim dowozie kalorii rozpiera człowieka siła. Ma ochotę na ruch – ja wczoraj nawet bylam na basenie i przepłynęłam basen 16 razy ( jestem już 28 dni na diecie – waga spadła o 11 kg). Do tego znikają złogi w tzw. trudnych miejscach – ciało po prostu w oczach smukleje.
  Polecam książkę “HCG+500” i mojego bloga z przepisami kulinarnymi na potrawy zgodne z dietą hcgmenu.bloog.pl/.
  Dietę będą ostro krytykować ci co zarabiają na grubasach. Jak znikną grubasy to będą mieli cieńko. A to są ciężkie miliardy …

 • baha

  dieta jest najtańsza z wszystkich, jakie przeprowadzałam, skuteczna, nie ma jojo. Coś się w głowie przestawia, że jak nawet pojem coś słodkiego i tłustego, to na drugi dzień pragnę tylko lekkich pokarmów. schudłam 8 kilo, po skończeniu diety przybrałam 1 kilo i tak się trzymam. Jem na co mam ochotę. Jem nawet bardzo duże porcje, po których przedtem czułam się jak słoń. Teraz nawet olbrzymi obiad we mnie wpada i się gdzieś rozchodzi, nawet paska nie muszę popuszczać. Cud?
  Pozdrawiam

 • Anastasia

  Trochę przerażające jak czytam, że faceci też korzystają z tej “diety”. Szokuje mnie, że to ma taką popularność za Oceanem. Apokalypso…

Loading...
Udostępnienia