IŻŻ otwiera Centrum Dietetyczne Online

Avatar photo
centrum dietetyczne online iżż

Pomysł na Centrum Dietetyczne Online IŻŻ narodził się w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Program dostępny jest dla każdego, kto zgłosi chęć i umówi się na konsultację (do wyboru będzie kilka terminów). Każdy będzie mógł uzyskać poradę, konsultację od wykwalifikowanego dietetyka współpracującego z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej.

Centrum Dietetyczne IŻŻ już w grudniu

Konsultacje odbywać się będą przez:

  • Skype
  • Telefon

Rozwiązanie to w ramach działalności IŻŻ to zdecydowanie nowość, która może mieć duże przełożenie na rynek dietetyczny – jak podaje Instytut Żywności i Żywienia: „Centrum Dietetyczne Online będzie dostępne 12 godzin dziennie we wszystkie dni robocze. Do dyspozycji pacjentów będzie 6 wykwalifikowanych dietetyków, którzy będą mogli udzielić kilkuset porad dietetycznych tygodniowo„.

Dietetyka Online

Znane są rozwiązania poza Polską, gdzie szeroki dostęp do porad dietetycznych jest ceniony (przykład: Kanada) – z drugiej strony poradnia może stanowić pewną konkurencję dla porad świadczonych zdalnie przez istniejące na rynku poradnie.

Zobacz również
alkohol rak

Według raportu dietetycy.org.pl z początku tego roku konsultacje online są dalej bardzo popularne wśród małych poradni, w tym wiele poradni oferuje konsultacje przez Skype. Cena rynkowa usługi konsultacji żywieniowej to w chwili obecnej 80-100 zł (źródło).

Czy Centrum Dietetyczne Online to dobra inicjatywa?

Jak środowisko dietetyczne zapatruje się na tę inicjatywę? Zachęcamy do głosowania i komentowania!

[totalpoll id=”29891″]