5/5 (1)

Miód pszczeli jest produktem bardzo wartościowym. Jak wszyscy wiemy, produkowany jest z nektaru , spadzi lub nektaru i spadzi. W poniższym tekście chciałabym zwrócić uwagę w jakim okresie roku wybierać te miody, które są najświeższe, w zależności od czasu zbioru produktów przez pszczoły.

  • Rzepak – siany jesienią – zakwita z początkiem maja i kwitnienie trwa około 3 tygodnie,- siany wiosną -zakwita na przełomie czerwca i lipca.
  • Robinia akacjowa – kwitnienie trwa około 10 dni i występuje ono na przełomie maja i czerwca,
  • Lipa – kwitnienie rozpoczyna na początku czerwca i może trwać przez okres pięciu tygodni ze względu na to, że poszczególne odmiany kwitną w różnym czasie. Najwięcej spadzi produkowanej jest w lipcu.
  • Gryka zwyczajna – kwitnie w lipcu przez okres 3-4 tygodni,
  • Wrzos zwyczajny – kwitnie przez około 3-4 tygodnie od pierwszej dekady sierpnia.

Należy pamiętać, że miód pszczeli jest produktem bardzo trwałym, przechowywany w odpowiednich warunkach może zachować swoje lecznicze właściwości przez kilka lat. Jednak jak każdy produkt spożywczy – im wcześniej go spożyjemy od momentu, w którym w pełni dojrzeje, tym nasz organizm odniesie więcej korzyści.

Proszę oceń

O autorze

Karolina Hellmann

Studentka trzeciego roku dietetyki. Trener Personalny. Pasjonuje mnie zdrowy tryb życia. Interesuje mnie sposób żywienia sportowców, by osiągnąć jak najlepsze wyniki, leczenie chorób poprzez odpowiednie żywienie, budowanie nawyków żywieniowych u dzieci, problem otyłości etc. Najlepsze określenie dla dietetyki - " Jedzenie to wiedza".