Kiedy kwitną rośliny dające miód towarowy?

Miód pszczeli jest produktem bardzo wartościowym. Jak wszyscy wiemy, produkowany jest z nektaru , spadzi lub nektaru i spadzi. W poniższym tekście chciałabym zwrócić uwagę w jakim okresie roku wybierać te miody, które są najświeższe, w zależności od czasu zbioru produktów przez pszczoły.

  • Rzepak – siany jesienią – zakwita z początkiem maja i kwitnienie trwa około 3 tygodnie,
    – siany wiosną -zakwita na przełomie czerwca i lipca.

  • Robinia akacjowa – kwitnienie trwa około 10 dni i występuje ono na przełomie maja i czerwca,
  • Lipa – kwitnienie rozpoczyna na początku czerwca i może trwać przez okres pięciu tygodni ze względu na to, że poszczególne odmiany kwitną w różnym czasie. Najwięcej spadzi produkowanej jest w lipcu.
  • Gryka zwyczajna – kwitnie w lipcu przez okres 3-4 tygodni,
  • Wrzos zwyczajny – kwitnie przez około 3-4 tygodnie od pierwszej dekady sierpnia.

Należy pamiętać, że miód pszczeli jest produktem bardzo trwałym, przechowywany w odpowiednich warunkach może zachować swoje lecznicze właściwości przez kilka lat. Jednak jak każdy produkt spożywczy – im wcześniej go spożyjemy od momentu, w którym w pełni dojrzeje, tym nasz organizm odniesie więcej korzyści.

Zostaw swoją opinię:

O autorze

Studentka trzeciego roku dietetyki. Trener Personalny. Pasjonuje mnie zdrowy tryb życia. Interesuje mnie sposób żywienia sportowców, by osiągnąć jak najlepsze wyniki, leczenie chorób poprzez odpowiednie żywienie, budowanie nawyków żywieniowych u dzieci, problem otyłości etc.
Najlepsze określenie dla dietetyki – ” Jedzenie to wiedza”.

Loading...
Udostępnienia