Najlepsza odmiana jabłek

Avatar photo
Najlepsza odmiana jabłek

My, Polacy chętnie sięgamy po jabłka. Trudno o owoc bardziej zakorzeniony w polskiej tradycji. Nasze rodzime odmiany jabłek ciężko zliczyć, wszystkich na świecie są tysiące – jedynie część z nich zyskała większą popularność i można je kupić w sklepach. Koneserzy owoców przyznają, że jabłko jabłku nierówne i to jaką odmianę kupimy – jest kluczowym zagadnieniem.

Odmiany jabłek

Dzisiaj proponujemy ankietę, skierowaną jak zwykle do Was – z prośbą o zabranie głosu w tej właśnie sprawie. W poniższej ankiecie znajdziecie najpopularniejsze u nas odmiany jabłek – oczywiście nie jest to z wiadomych względów lista wyczerpująca. Są tutaj takie odmiany jabłek jak: antonówka, beforest, booskop, cortland, delikates, eliza, elstar, gala, gloster, golden, golden delicious, granny smith, idared, jonagold, jonagored, jonaprince, jonatan, koksa pomarańczowa, kosztela, kronselska, landsberska, ligol, malinówki, McIntosh, mutsu, paulared, pink lady, papierówka, renety, rubin, spartan, szampion oraz szara reneta.

 

Zobacz również

Jabłka dla zdrowia

Jabłko to symbol zdrowia – nic dziwnego, że to chyba właśnie ten owoc najczęściej spotkamy na reklamówkach nie tylko poradni dietetycznych – lecz również środków medycznych, usług – o znanych markach i organizacjach z innych branż nie wspominając. Jak donoszą badania, owoce te posiadają szereg pozytywnych właściwości, w tym także jabłka pomagają w odchudzaniu. Warto też pamiętać o tym, że skórka i sam miąższ jabłka mają różne właściwości odżywcze – więcej na ten temat w artykule: http://dietetycy.org.pl/jablko-ze-skorka-czy-bez/ .