Tricki na odchudzanie: #6 Nie mów “nie mogę”

nie mów nie mogę

Jak udowadniają badacze psychika ma kluczowe znaczenie w skuteczności odchudzania oraz dbania o zdrowie w sferze jedzenia. W poprzednich prostych sposobach na odchudzanie wspominaliśmy między innymi o tym, że warto pomyśleć o jedzeniu nawet gdy jeszcze go nie ma na stole i nie wyjdzie to nam wcale na złe. Warto też jest myśleć o tym, że jest się szczupłym.

Jak się okazuje istnieją również słowa, które powinny zostać wyrzucone ze słownika osoby na diecie. Do takich słów należy słowo „nie mogę”. Dlaczego tak jest?

Trick #6: Nie mów “nie mogę”

Ile razy przechodzisz koło fast-fooda, siedzisz u cioci na imieninach czy koleżanka namawia cię na wyjście na kawę i ciastko – nie mów sobie, że nie powinieneś jeść. Badacze zauważyli, że lepsze rezultaty w odchudzaniu osiągają ci, którzy  nie używają słów „nie mogę” a skupiają się na słowach – „potrawy, których nie jadam”.

„Nie mogę” jest kojarzone bardziej jako kara  niż podejście do prawidłowego żywienia. Takie stwierdzenie wywołuje utratę wiary we własne możliwości oraz spadek motywacji. Używając sformułowania „potrawy, których nie jadam” wzmacniamy silną wolę i pomagamy utrzymać zdrowszy tryb życia.

Zobacz również
jajka łosoś

Co powinno się znaleźć w takim katalogu „potraw, których nie jadasz”? Zobacz jutro – #7 zwróć uwagę na to co pijesz.