Herbata jaśminowa – właściwości

Herbata jaśminowa w Polsce cieszy się coraz większą popularnością i bardzo dobrze, bo kryje ona w sobie niesamowite właściwości zarówno zdrowotne jak i pozytywnie wpływające na urodę. Herbata jaśminowa, niekiedy nazywana jest „cesarską perłą”, ponieważ w dawnych czasach mogła się nią delektować tylko chińska arystokracja.

Tradycyjna zielona herbata chińska wzbogacana jest kwiatami jaśminu oraz naturalnym jaśminowym aromatem.

herbata jaśminowa 1

Herbata jaśminowa jest pełna wyrazistego, a zarazem delikatnego smaku i aromatu.

Przykłady korzystnego oddziaływania

* działa antykancerogennie

Chodzi głównie o zieloną odmianę jaśminowej herbaty, która ze względu na dużą zawartość polifenoli, czyli związków mających działanie antyoksydacyjne, neutralizuje ataki wolnych rodników na organizm, a zarazem zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe

* pomaga skórze

Herbata jaśminowa pomaga łagodzić oparzenia, np. słoneczne, a także zapalenia skóry i spojówek. Jaśmin to także uznany środek zapobiegający rozwojom infekcji. Po ten gatunek herbaty powinny sięgać szczególnie panie, ponieważ ma właściwości przeciwdziałające starzeniu.

*wspomaga pracę serca

Herbata jaśminowa usprawnia pracę układu krwionośnego, chroni nas przed zawałem serca. Skutecznie wspomaga redukcję „złego” cholesterolu.

*działa upiększająco (i podobno również afrodyzjakalnie)

Zobacz również
kolagen

Niektórzy twierdzą, że jaśmin jest także sprawdzonym afrodyzjakiem. Amatorzy jaśminowej herbaty uważają też, że systematyczne picie jej prawdziwego, chińskiego gatunku sprawia, że ciało zaczyna emanować delikatnym jaśminowym aromatem.

Parzenie herbaty jaśminowej

Napar najlepiej przygotować z 1 łyżeczki suszu (na filiżankę), zalać go wodą o temperaturze ok. 75 stopni Celsjusza. Zaparzanie nie powinno przekroczyć 4 minut. W innym wypadku herbata może stracić swą miękkość, jedwabistość i delikatny aromat.

2 filiżanki dziennie to optymalna ilość płynu, która pozwala zachować pełnię zdrowia oraz piękny wygląd i dobre samopoczucie przez cały dzień.

herbata jaśminowa 2

herbata jaśminowa 3