Jak zielona herbata przeciwdziała nowotworom?

Avatar photo
zielona herbata nowotwory

O tym, że zielona herbata wspiera zdrowie, obniżając ryzyko nowotworów oraz tempo rozwoju raka – prawdopodobnie część z Was już słyszała. Zjawisko to jest już udokumentowane wcześniejszymi badaniami. Obecnie naukowcy zdecydowali się wytłumaczyć dokładniej w jaki sposób tak się dzieje. Oto wytłumaczenie tego zjawiska.

Zakłócając metabolizm komórki rakowej

Najnowsze badanie LA Biomed (dr Wai-Nang Lee) wskazuje, że efektem picia zielonej herbaty jest zakłócenie metabolizmu komórek rakowych. Badanie dotyczyło raka trzustki, zostało niedawno opublikowane w Metabolomics. Zainteresowanie badaczy w tym przypadku skupiło się na związku występującym w zielonej herbacie – EGCG, który jak się okazuje wpływa na enzymy kluczowe dla rozwoju nowotworu.

Odkrycie o dużym potencjale

Jak wskazują naukowcy – powyższe odkrycie otwiera drogę do wielu zastosowań różnego typu jedzenia – nie tylko zielonej herbaty – do ochrony zdrowia. To także znaczne rozwinięcie tego co wiemy na temat wpływu metabolizmu na rozwój najgroźniejszych chorób oraz umożliwia w dalszym etapie podejmowanie prób ograniczenia tempa rozwoju choroby.

Zobacz również
psychodietetyka

Dowiedz się więcej:

Źródło: medicalnewstoday.com