Sanprobi IBS

Avatar photo
sanprobi ibs

Zespół jelita drażliwego (IBS – irritable bowel syndrome) to często występująca choroba przewodu pokarmowego, która objawia się zaburzeniami pracy jelit, między innymi biegunkami lub zaparciami – oddzielnie lub naprzemiennie. Jej przyczyna nie jest dokładnie znana – natomiast panuje zgoda co do tego, że kluczowa w łagodzeniu objawów jest dobrze dobrana dieta oraz probiotyki. Dzisiejszy produkt – Sanprobi IBS – jest środkiem specjalnie przygotowanym na to schorzenie. Jak to działa?

Jak działa Sanprobi IBS?

Probiotyk został przygotowany w ten sposób, by przywracać prawidłową pracę jelit przez odbudowę ich mikroflory. W praktyce zawarty w Sanprobi IBS lactobacillus plantarum 299v konkuruje o miejsce przy błonie śluzowej z bakteriami chorobotwórczymi, stopniowo je wypierając i sprawiając, że objawy są łagodniejsze.

Zawartość i skład

Jedno opakowanie Sanprobi IBS to 20 kapsułek. Przy dawkowaniu u osoby dorosłej 1-2 kapsułek dziennie oznacza to, że może wystarczyć na 1,5-3 tygodni stosowania. W przypadku antybiotykoterapii Sanprobi IBS stosuje się od początku przyjmowania antybiotyku i przez 10 dni po zakończeniu kuracji.

Co istotne, może być także stosowany u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących.

W jednej kapsułce probiotyku znajdziemy powyżej 10 miliardów CFU (colony forming unit – jednostek tworzących kolonię bakterii) Lactobacillus plantarum 299v. Środek jest uzupełniony przez skrobię ziemniaczaną, nośnikiem są sole magnezowe kwasów tłuszczowych, zaś sama kapsułka jest zbudowana z hydroksypropylometylocelulozy.

Czy warto korzystać z Sanprobi IBS?

Probiotyki mogą stanowić nieocenioną pomoc w przypadku występowania męczących objawów IBS. Istnieje szereg publikacji analizujących skuteczność szczepu Lactobacillus plantarum 299v w zespole jelita drażliwego (lista – Google Scholar), sam produkt ma pozytywną opinię Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” – można więc go polecić jako skuteczny i bezpieczny w stosowaniu. Gwarantem tego jest niedawno wydana opinia Instytutu Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji, która podkreśliła bezpieczeństwo dla konsumenta oraz własności probiotyczne, nadając mu prawo do stosowania Znaku Jakości JCI – Jakość Potwierdzona Badaniami.

Przeczytaj także więcej na temat diety w zespole jelita drażliwego