Advertisement

Stwórz swój własny suplement diety

Avatar photo
własny suplement diety

Firma Multiply Labs ma wypuścić na rynek wiosną 2017 roku (prawdopodobnie maj) wyjątkowy suplement diety – o którego składzie, jak twierdzą autorzy, po raz pierwszy w całości będzie decydować nabywca. To jedna tabletka, która ma zastąpić wiele jakich niektóre osoby muszą spożywać w ciągu dnia. Ponadto poszczególne jej składniki mogą być uwalniane o różnych porach dnia – przykładowo zażywając pigułkę rano – najpierw uwalniane są witaminy, a na przykład po południu kofeina, dając nam zastrzyk energii.

Jak powstaje personalizowana tabletka?

O składzie i momencie uwalniania się poszczególnych składników decyduje kondycja i potrzeby danej osoby – stąd jej skład się różni. Same pigułki nie różnią się od siebie wyglądem i kształtem, natomiast ich zawartość jest personalizowana – drukowana na drukarce 3D z wykorzystaniem polimerów farmaceutycznych i wypełniana składnikami przez roboty. Różnicowanie momentu uwalniania składnika jest zarządzane przez wykorzystywany materiał i jego grubość.

Ile to kosztuje?

Obecnie oferowana cena to 25 dolarów za opakowanie 15 tabletek. W przedsprzedaży 25% taniej.

Przykłady zastosowania – tysiące kombinacji

Firma podaje przykłady dla jakich może być stosowana tabletka – sposoby stosowania. Na przykład dla osób aktywnych rano podaje witaminę C i D3, po południu (trening) uwalnia aminokwasy i kofeinę. Ale to tylko jedna z licznych kombinacji.

Zobacz również
kwasy tłuszczowe omega 3

Przełom, ciekawostka czy zbędne udogodnienie?

Źródło: multiplylabs.com