5/5 (1)

Tricki na odchudzanie – proste metody, które jeśli nie zagwarantują – to znacznie ułatwią pokonanie wyzwania jakim jest walka z nadmiernymi kilogramami. Dzisiaj porada #10:

Szukaj wsparcia wśród rodziny i znajomych

Wzmacnianie społeczne jest ważnym elementem udanego odchudzania. Poparcie bliskich i znajomych przy odchudzaniu jest bardzo ważne. Motywacji możesz szukać także wśród grup osób odchudzających się, umówić się do specjalisty oferującego indywidualne doradztwo, iść do  klubu fitness lub odchudzać się ze znajmymi z pracy.

Bądź miły sam dla siebie

To normalne, że pojawia się uczucie zniechęcenia, kiedy efekty odchudzania nie są tak szybkie jak to sobie założyliśmy. Czasami są dni kiedy jest trudno trzymać się wyznaczonego reżimu, jednak skuteczny program utraty masy ciała wymaga konsekwencji i wytrwałości. Ważne, aby utrzymać pozytywne nastawienie i by systematycznie pracować nad wyznaczonym celem.

Dla osób poważnie traktujących zmianę stylu życia nie ma urlopu od zdrowych nawyków – co prawda możliwe są drobne odstępstwa, jak urodzinowy obiad czy kolacja wigilijna, jednak odstępstw tych nie powinno być więcej niż kilka w ciągu roku. Zbyt częste dawanie sobie dyspensy może skończyć się odzyskaniem tak ciężko utraconych kilogramów.

Proszę oceń

O autorze

Dr Justyna Bylinowska

Redaktor naczelna i twórca portalu Dietetycy.org.pl.Doświadczony wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Autor licznych artykułów w prasie branżowej oraz naukowej. Udziela wypowiedzi eksperckich w mediach.redakcja@dietetycy.org.pl