Dieta dla zachowania młodej skóry | Jak jedząc zachować młodość?

Avatar photo
dieta dla zachowania młodej skóry

Jak jeść żeby powstrzymać upływ czasu? Odpowiedzią mogłoby być zdrowe odżywianie, ale to tylko częściowe rozwiązanie. Proponujemy krótki przegląd jedzenia, które pozwoli cieszyć się Wam zdrowym, młodym i pięknym wyglądem do późnego wieku.

Piękna skóra mimo wieku

Dzięki składnikom takim jak likopen i beta-karoten – jedząc odpowiednie warzywa i owoce blokujemy szkodliwe promienie UV, które postarzają skórę. Zawarta w wielu cytrusach witamina C stymuluje także produkcję kolagenu, który pomaga w zachowaniu zdrowego wyglądu.

Aby mieć piękną skórę warto zatem jeść cytryny, marchewki, bakłażany, truskawki, wiśnie, jagody, orzechy włoskie. Beta-karoten występuje w szczególnie dużej ilości w warzywach i owocach o ciemnym zabarwieniu. Likopen znajdziemy w pomidorach i przecierach, koncentratach pomidorowych.

Odbudować komórki

Proces starzenia się polega między innymi na obumieraniu komórek. Poszukiwać należy zatem takich produktów, które pozwolą na szybkie zastępowanie tych właśnie komórek nowymi.

Zobacz również
cebula kwercetyna

Produkty żywnościowe, które działają w ten właśnie sposób to te zawierające antyoksydanty. Dzięki nim chronimy organizm przed wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne między innymi za starzenie się skóry oraz choroby. Produkty których należy szukać, to między innymi znana z tych właściwości zielona herbata, czerwone wino, pomidory, szpinak, oleje roślinne czy też kawa.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Część ekspertów trafnie wskaże, że podstawą do zachowania zdrowia i energii jest… energia właśnie, z pokarmu. Dobrym źródłem może być chociażby pełnoziarniste pieczywo, kasza, chude mięso. Warte dodania, że zależy nam na produktach, które dadzą nam energię na dłużej, a nie tylko chwilowo podniosą poziom glukozy i poczucie sytości.